Rodinný penzion

Zajímavosti

Hornické muzeum v Příbrami

Hornické muzeum Příbram vzniklo v roce 1886. Rozlohou areálu a počtem expozic je největším hornickým muzeem v České republice. Nabízí ke shlédnutí 36 stálých expozic situovaných v historických budovách Ševčinského, Anenského a Vojtěšského dolu v Příbrami na Březových Horách, na dole Drkolnov, v budově Mincovny v Novém Kníně, v barokním šprýcharu v Prostřední Lhotě u Nového Knína, v Muzeu vesnických staveb středního Povltaví ve Vysokém Chlumci a v Památníku Vojna – bývalém vězeňském zařízení z období komunistické diktatury.

Součástí muzea jsou památkově chráněné objekty, dvanáct na Březových Horách, po jednom v Novém Kníně a v Prostřední Lhotě a šestnáct v lokalitě Vojna. Hlavní šachetní budova Ševčinského dolu z roku 1879, postavená ve stylu průmyslové architektury 19. století, byla navržena do seznamu technických památek UNESCO.

V muzeu se můžete mimo jiné svézt starým hornickým vláčkem, muzeum pořádá spoustu akcí zejména pro děti, více naleznete přímo na jejich stránkách.

 

Zážitkový park Zeměráj

Na ploše 9 hektarů zde najdete více než stovku různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů podporujících vaši kreativitu, pozornost, zručnost, obratnost a rovnováhu. Hodiny a hodiny mohou vaše děti běhat, přelézat, vymýšlet, tvořit a objevovat, v Zeměráji se dá strávit celý den.

Můžete se zúčastnit interaktivních programů v reálně ztvárněném prostředí vesnice z období raného středověku, projdete si přírodní stezku s mnoha zábavnými i naučnými úkoly, vyzkoušíte svou fantazii v herních výstavních prostorách. Krásu české přírody a historie zde můžete vnímat nejen zrakem a sluchem, ale také prostřednictvím svých bosých nohou, všeho se můžete dotknout, vše si vyzkoušet, ochutnat, procítit. Plánek Zeměráje je k dispozici zde.

 

Pohádková země Pičín

Výstava strašidel Vítězslavy Klimtové, jsou zde sklepení s čerty, velký drak, obydlí skřítků, venkovní pohádková stezka a pohádkový ateliér. Úžasný zážitek pro všechny děti, vzdálenost cca 20min jízdy autem. Více zde

Turistický vláček v Příbrami

Vyhlídkový vláček vás proveze po Příbrami, jezdí každou hodinu a to i o víkendech. Více informací na stránkách Příbrami.

Svatá Hora v Příbrami

Nejznámější a nejslavnější mariánské poutní místo v Čechách, Svatá Hora, vytváří v současné podobě již více než 330 let vysoko nad starým hornickým městem Příbramí majestátní panorama. Je to rozsáhlý raně barokní komplex s mnoha věžemi, který svou vnější strohostí a nárožními kaplemi připomínajícími obranné bastiony působí jako pevnost, hrad Panny Marie, jíž je zasvěcen.

Celý svatohorský areál byl vybudován po etapách podle jednotného plánu architekta Carla Luraga z roku 1658 za ideové účasti jezuity P. Benjamina Schleyera. Ústřední svatyně – bazilika obklopená kaplemi, stojí na obdélné kamenné terase v nádvoří vymezeném ambity.

Zřícenina Valdek

Valdek je zřícenina raně gotického hradu ze 13. století. V roce 1346 byl obléhán, od dob třicetileté války je pustý. Dochovala se věž, zbytky renesančního paláce z 16. století a val. Pod hradem směrem k potoku se nachází kamenné pole.

Na hrad z Neřežína vede po silnici žlutá turistická značka, ke zřícenině je ale lepší dojet na kole přímo od penzionu.

 

Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem

Podbrdské muzeum s památníkem Jakuba Jana Ryby a České mše vánoční, galerií a expozicí historických automobilů se nachází asi 10km od penzionu, k dispozici je dětské hřiště, které je přístupné dětem do 12 let, a krytá venkovní učebna.

 

Krokodýlí ZOO Protivín

Krokodýlí ZOO nabízí největší středoevropskou kolekci 21 druhů krokodýlů, největší chovanou skupinu gaviálů sundských mimo Asii, dále zde uvidíte želvy, varany, hady a další úžasné živočichy. Otevírací doba se mění podle ročního období.